Chacom Nougat 185
135,00€*
Item no.:
14245
EAN:
4251582721500
Available, delivery time appr. 1-3 workdays
To the dealer registration
We do not sell direct to consumers. Store locator for consumers >
If you are enjoying a pipe or a nougat praline, your mood will be greatly improved!
| Application | No |
| Bowl Height | 45 mm |
| Chamber Diameter | 20 mm |
| Drilling | 9mm |
| Length | 145 mm |
| Limited Edition | No |
| Material | Briar |
| Mouthpiece | Multicoloured acrylic |
| Series | Nougat |
| Shape | Straight - Billiard |
| Style | Classic series |
| Surface | browns |
| Weight | 40-49 gram |
Brand owner: Chapuis - Comoy & Cie Sarl
Country of production: FR
E-mail contact: chacom@pipechacom.com
Country of production: FR
E-mail contact: chacom@pipechacom.com