Savinelli Vesuvio 320
135,00€*
Item no.:
13529
EAN:
4251582716469
not available
To the dealer registration
We do not sell direct to consumers. Store locator for consumers >
The rustication of this series if very fine and elegant, which makes the pipe very sturdy and perfect for every occasion. The smooth top is stained red.
| Application | Metal |
| Bowl Height | 35 mm |
| Chamber Diameter | 22 mm |
| Drilling | 9mm |
| Length | 135 mm |
| Limited Edition | No |
| Material | Briar |
| Mouthpiece | Acrylic |
| Series | Vesuvio |
| Shape | Half-Bent - Diplomat |
| Style | Classic series |
| Surface | rusticated |
| Weight | 70-79 gram |